Nietypowe kubki do herbaty, na które warto zwrócić uwagę

Producenci kubków do herbaty chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też sięgają po coraz bardziej wyszukane materiały i zaawansowane technologie produkcji. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się z nietypowymi kubeczkami. 

Moda na kubki z fajansu

Na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać kubeczki z fajansu, które w całości powstają z gliny, skaleni i kwarcu. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać kubki do herbaty o barwie od białej po jasnokremowej. Wielu producentów oferuje także jasnoszare kubeczki, które zazwyczaj pokrywane są nieprzezroczystym szkliwem. Cechą charakterystyczną kubków z fajansu są bogate zdobienia. Najmodniejsze w obecnym sezonie są kubki w kolorowych motywach kwiatowych.

Piękne szkło boro-krzemowe

Szkło boro-krzemowe może pochwalić się bardzo duża odpornością na nagłe zmiany temperatury. Warto wspomnieć także o tym, że kubeczki wykonane z opisywanego szkła, są zdecydowanie lżejsze od tradycyjnego szkła. Kubki można wykorzystać również do kawy latte albo gorącej czekolady. Jest to wspaniały wybór również dla tych osób, które przepadają za napojami mrożonymi. 

Kubki z podwójnymi ściankami

Nowością na rynku są kubki do herbaty (https://www.dutchhouse.pl/akcesoria/szklanki-kubki-filizanki-kieliszki) z podwójnymi ściankami, dzięki czemu herbata nie tylko wygląda efektownie, ale co najważniejsze na dłużej utrzymuje odpowiednią temperaturę. Mrożone napoje zachowują na dłużej niską temperaturę, a gorące napoje zachowują wysoką temperaturę. Oryginalne kubki ze szkła boro-krzemowego są bezpieczne w stosowaniu i zaskakują oryginalnym designem. 

Nowoczesne kubki ze stali nierdzewnej

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają kubki wykonane ze stali nierdzewnej. Dużym atutem kubków tego typu jest to, że na długo utrzymują temperaturę. Pamiętać należy jednak o tym, że stal nierdzewna może mieć wpływ na smak kawy i herbaty. Większość kubków turystycznych wykonanych jest właśnie ze stali nierdzewnej co jest najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości wykonania.