Elegancki narożnik do salonu

Coraz częściej salony urządzone są w stylu glamour. Dlatego też klienci poszukują do nich eleganckich, luksusowych mebli, które będą ozdabiać to pomieszczenie. Trudno jednak znaleźć perfekcyjnie wykonany narożnik w eleganckim stylu. Doskonałą opcją jest zamówienie takiego narożnika u producenta lub stolarza, którzy wykonują meble pod klienta. Na co wówczas powinni zwrócić uwagę klienci? Na jaki model najlepiej się zdecydować? Poniżej kilka przydatnych wskazówek. 

Jak wybrać narożnik do salonu w stylu glamour?

Gdy klienci decydują się na zamówienie narożnika, który będzie wykonany z uwzględnieniem ich wymogów, trzeba poświęcić wiele czasu, by określić, z czego ma być on wykonany, jaki ma mieć rozmiar, jaki ma mieć kształt, jakie rozwiązania powinny być w nim zastosowane. Trzeba bowiem pamiętać, iż narożnik powinien być meblem funkcjonalnym i wygodnym. Wygląd oczywiście jest również bardzo ważny, jednak sam design nie sprawi, że domownikom będzie się na nim dobrze odpoczywać. Dobrym rozwiązaniem jest więc zdecydowanie się na narożnik z funkcją spania, z dostawianą pufą lub regulowanymi podgłówkami. Te rzeczy wpływają na komfort, a to jest niezwykle ważne w wypoczynku. 

Jak powinien wyglądać idealny narożnik?

Klienci coraz częściej decydują się na wypoczynek w swoim salonie o niestandardowych rozmiarach, kształtach i kolorach. Narożniki czarne, szare i brązowe zostają zastąpione przez modele w mocnych kolorach takich jak np.: róż, fiolet, fuksja, czerwień, czy butelkowa zieleń. Można także wybrać narożniki wzorzyste (choć trzeba pamiętać, iż moda wnętrzarska szybko się zmienia i to co jest modne teraz, na pewno nie będzie już na topie za kilka lat). Jeżeli jednak posiada się wnętrza minimalistyczne i stonowane, to taki wyjątkowy i oryginalny akcent w salonie sprawi, że narożnik będzie centralnym punktem tego pomieszczenia. 

Sekret tkwi w szczegółach

Jak wybrać narożnik do salonu, by klienci byli zadowoleni? Jaki model wytrzyma przez wiele lat w nienagannym stanie? Tak naprawdę wszystko zależy od zastosowanych rozwiązań, solidnej konstrukcji, dobrych materiałów i wykonania. Jeżeli zamawia się narożnik, który będzie wykonany pod klienta, można liczyć na to, że naprawdę będzie idealny pod każdym względem. Producenci starają się wówczas, by mebel spełnił oczekiwania klienta, dlatego też wykorzystują najlepsze materiały, dzięki temu narożniki służą im przez wiele lat. Wiele zależy także od obicia. Dobry materiał, który jest plamoodporny i który bez problemu można wyprać sprawdza się znacznie lepiej, niż skóra. Klienci, którzy chcą mieć narożniki w stylu glamour często upierają się na rozmaite dodatki w postaci ozdobnych guzików, efektownych zdobień, lakierowanych wykończeń. Większość producentów radzi jednak, by unikać tego typu rzeczy, gdyż najładniej prezentują się proste, aczkolwiek dobrze wykonane narożniki w pięknych, stonowanych kolorach. Lepiej skupić się na kształcie i solidnym wykonaniu, niż na błyszczących dodatkach, które niezwykle szybko się nudzą domownikom.