Jak urządzić sypialnię tanim kosztem?

Wielu osobom marzy się remont sypialni. Przed działaniem powstrzymuje ich jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy. Zakup nowego łóżka czy szafy do sypialni (https://www.meblefirany.pl/pl/c/Szafy/7) to wydatek rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Niemniej jednak, aby przeprowadzić efektywną metamorfozę swojej sypialni, nie trzeba wydawać ogromnych sum. Jedyne czym należy dysponować, to wyobraźnia, pomysłowość i chęć do samodzielnej pracy.

Stare łóżko w nowym stylu

Łóżko jest bez wątpienia głównym elementem każdej sypialni – powinno być zatem bezpieczne, wygodne i stylowe. Największym hitem w aranżacji sypialni są, w ostatnim czasie, tapicerowane łóżka. Nie jest tajemnicą, że ich wysoka cena może zniechęcić do ich zakupu. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu rezygnować z posiadania takiego mebla. Wbrew pozorom, tapicerowany zagłówek łóżka to element, który można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. W Internecie aż roi się od poradników jak to zrobić samemu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały i poświęcić temu projektowi trochę czasu. Samodzielnie wykonany tapicerowany zagłówek to oszczędność nawet kilku tysięcy złotych.

Szafy, komody i szafki nocne

Aby nadać naszej sypialni nowego charakteru, wcale nie musimy wyrzucać starych mebli. Spektakularny efekt może przynieść ich przemalowanie farbą kredową. Jest to naprawdę tani i szybki sposób na zmianę dotychczasowej aranżacji.

Zmiana oświetlenia

Czasami wystarcza wymiana drobnym elementów wystroju, a nasza sypiania stanie się zupełnie nowym miejscem. Takim elementem są przede wszystkim lampy. Warto zainwestować w stylową stojącą lampę do sypialni, która nada jej zupełnie nowego klimatu.