Jak często powinniśmy czyścić kuchnię?

Czasami trudno jest ustalić, jak często powinniśmy coś wyczyścić. Chociaż najczęściej używamy zmysłu węchu i wzroku, aby zdecydować, czy coś wymaga czyszczenia, istnieją inne wyzwalacze i wskaźniki, które wymagają wyczyszczenia. Przyjrzyjmy się więc kuchni i określmy rzeczy, które należy czyścić, i zadajmy sobie pytanie: jak często mam ją czyścić ?!

Gąbki

Gąbki należy czyścić przynajmniej raz dziennie lub po każdym energicznym użyciu. Po prostu dobrze spłucz gąbkę wodą z mydłem, aby usunąć bakterie, lub wyrzuć ją na górną półkę zmywarki podczas ładowania, aby je zdezynfekować. Najważniejsze jest to, że nie ma sztywnej i szybkiej reguły określającej, kiedy wymieniać gąbkę, ale brudna gąbka nie daje nikomu żadnej przysługi, więc nie należy bać się jej często wymieniać – zasadniczo zawsze, gdy wygląda na brudną.

Głowica mopa

Czyszczenie podłogi brudnym mopem to strata czasu, kropka. Wszystko, co robisz, to rozprowadzanie brudu i bakterii dookoła i nigdy niewyczyszczenie powierzchni. Pod względem częstotliwości, podobnie jak w przypadku wspomnianej wcześniej gąbki, najłatwiejszym sposobem upewnienia się, że głowica mopa jest czysta przed każdym użyciem, jest czyszczenie jej po każdym użyciu.

Kiedy skończysz mycie, wrzuć brudną głowicę mopa do prania razem z innymi używanymi ściereczkami do czyszczenia. Działa to z każdą odłączaną głowicą mopa, niezależnie od tego, czy jest to płaska główka, czy styl sznurkowy. Jeśli nie masz w domu pralki lub nie można zdjąć głowicy mopa, po prostu napełnij miskę gorącą wodą i płynem do naczyń. Zakładając gumowe rękawiczki, ręcznie wyczyść głowicę mopa, wypłucz ją i powieś do wyschnięcia. Skorzystaj ze środków do czyszczenia kuchni firmy hg – www.ekspercilazienek.pl/hg, aby zwiększyć skuteczność codziennych prac porządkowych.

Kosze na śmieci, recykling i kompost

Z czasem plastik zaczyna wchłaniać zapachy, a nawet jeśli jesteś bardzo pilny, jeśli chodzi o wycieki i bałagan, w końcu te pojemniki zaczną cuchnąć. Te pojemniki należy czyścić raz na trzy miesiące, chyba że doszło do uszkodzenia worka, w takim przypadku musisz to zrobić jak najszybciej!