Wąska szafka na buty – niska czy wysoka?

wąska szafka na buty

Odpowiednia aranżacja przedpokoju może być bardzo trudnym zadaniem. Równocześnie może ona też dostarczyć sporo satysfakcji właścicielowi mieszkania. Ładnie urządzony przedpokój może stać się wizytówką lokalu. W tym pomieszczeniu koniecznie powinna znaleźć się szafka na buty. Jaka będzie najlepsza – wysoka czy niska? Którą warto wybierać?

Inteligentne rozwiązania

wąska szafka na buty

Niewielka przestrzeń zwykle wymaga pewnej kreatywności, by ją dobrze zagospodarować. Konieczne jest więc szukanie inteligentnych rozwiązań. Jednym z nich może być zdecydowanie się na wysoką, ale wąską szafkę na buty. Umożliwia ona układanie na umieszczonych nad sobą półkach wielu par butów. Podczas gdy w niskiej szafce zmieści się ich około czterech, w wysokiej może ich być nawet osiem lub dwanaście. Im wyższa szafka, tym więcej butów się w niej zmieści.

Wykorzystanie wnęki

Czasami wąska szafka na buty, którą kupisz na https://gornapolka.com/tp/szafki-na-buty-do-waskiego-przedpokoju/ jest wykorzystywana do tego, by dobrze zagospodarować nieustawną wnękę. Można w niej umieścić niską szafkę, która będzie równocześnie siedziskiem lub też wysoką, która pomieści więcej obuwia. Która z nich jest lepsza? To zależy od potrzeb konkretnej osoby. Jeśli w mieszkaniu jest wielu domowników i w przedpokoju zwykle jest wiele par butów, to lepiej sprawdzi się w nim wysoka szafka. Jeśli jednak butów jest mało, to równie dobrze można pozwolić sobie na wybranie niskiego mebla. Wybór szafki powinien zawsze być dokonywany poprzez pryzmat własnych potrzeb i swojego własnego pomysłu na aranżację konkretnego wnętrza w mieszkaniu.