Drzwi do garderoby – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

drzwi przesuwne w mieszkaniu

Garderoba to rozwiązanie, które pojawia się coraz częściej w naszych mieszkaniach. Nie ma się czemu dziwić! Jest to wygodny sposób na uporządkowanie ubrań oraz niezbędnych rzeczy, które muszą być w każdym mieszkaniu. Jak zaaranżować garderobę, by była funkcjonalna?

Odpowiedni metraż

Wygodna garderoba nie musi być duża. Wystarczy 4 – 5 m2, dla dwóch osób przyda się 5 – 6 m2. Taka ilość miejsca, odpowiednio zaprojektowana pomieści nie tylko ubrania, ale również buty, czy torebki.

Przeznaczając więcej miejsca na garderobę można w niej umieścić walizki, deskę do prasowania czy odkurzacz. Bardzo wygodna jest również toaletka, która również może znajdować się w garderobie.

Praktyczne rozwiązanie

Drzwi przesuwne do szafy są bardzo często wykorzystywane w szafach wnękowych, również w garderobie można wykorzystać ten sposób montażu drzwi. Musimy jednak pamiętać aby oprócz samych drzwi wybrać również odpowiednie prowadnice i okucia do drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne do garderoby to rozwiązanie, które sprawdzi się na niewielkich powierzchniach. Drzwi do garderoby uchylne zajmują dużo więcej miejsca. Otwieranie drzwi bardzo często utrudnia korzystanie z pokoju, w którym znajduje się garderoba.

Wybierają drzwi do garderoby koniecznie należy zwrócić uwagę na ich wygląd. Wybierając drzwi przesuwne do garderoby z lustrem optycznie powiększymy sypialnię. Drzwi z bielonego drewna idealne wpiszą się w styl skandynawski, a drzwi drewniane na metalowej prowadnicy pięknie będą komponowały się z wystrojem rustykalnym.