Jak wybierać meble do salonu w modnych stylach?

Urządzając pokój dzienny, wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybrać meble do salonu. To jedno z ważniejszych pomieszczeń, które pełni istotne funkcje w mieszkaniu. Jego odpowiednie urządzenie wpływa zarówno na samopoczucie domowników, jak i odwiedzających ich gości. Dopasowując elementy wyposażenia należy pamiętać o tym, aby były wygodne i funkcjonalne. Bardzo ważne jest również stworzenie spójnej aranżacji. Jak dobierać meble do salonów w modnych stylach wnętrzarskich?

Konwencja boho i skandynawska

Aranżacje boho i w stylu skandynawskim są wciąż jednymi z najpopularniejszych rozwiązań. Poszukując mebli do skandynawskiego salonu należy pamiętać o tym, że konwencja ta łączy w sobie surowość z przytulnością. W obu wspomnianych stylach stawia się na naturalne surowce wysokiej jakości. Salon skandynawski powinien być urządzony w jasnych, stonowanych barwach. Warto wybrać do niego lekkie meble z elementów jasnego drewna i białych, kremowych lub szarych tkanin. W pomieszczeniu boho dobrym wyborem będą elementy z bambusa, wikliny lub rattanu. W obu salonach dobrze zaprezentują się miękkie sofy. Skandynawski pokój dzienny dla dużej rodziny można wyposażyć w podkreślający charakter wystroju grafitowy narożnik. Poszukując mebli do pomieszczenia w stylu boho, warto decydować się na kolorowe tkaniny i etniczne wzory. Ciekawym pomysłem będą meble z dekorem nawiązującym do kultury Wschodu.

Salony loftowe i industrialne

Aranżacje powstające w stylu industrialnym charakteryzuje wyjątkowa surowość. W tej konwencji, nawiązującej do charakteru fabrycznych pomieszczeń, dominują chłodne kolory. Najczęściej spotykane surowce to metal i drewno. W loftowych pomieszczeniach, surowy charakter powinny przełamywać elementy nadające wnętrzu wrażenia ciepła i przytulności. Urządzając salon industrialny warto zdecydować się na metalowe regały, jasną kanapę i stół z blatem z litej deski. W stylu loftowym warto postawić na miękką sofę w kolorze rdzawym lub czerwonym. Sprawdzą się tutaj proste półki i regały w ciemnej barwie. Do stołów i krzeseł z metalowymi nogami dopasować można miękkie dywany. Na kanapie dobrze zaprezentują się wygodne poduszki w intensywnych odcieniach.

Pomieszczenia vintage i retro

Do najpopularniejszych konwencji aranżacyjnych od wielu lat należy styl retro. Urządzając salon vintage warto dopasować do niego drewniane, lakierowane meble pokojowe w tym guście – https://witek.pl/meble/pomieszczenia/meble-do-salonu/. Szafy i komody mogą posiadać wymalowane na frontach kolorowe wzory lub być w całości pokryte farbą. W takich pomieszczeniach pojawiają się akcenty w intensywnych odcieniach żółtego, niebieskiego lub zielonego koloru. Dopasowując zestaw mebli, warto zdecydować się na kanapę z miłym w dotyku obiciem. W takich pomieszczeniach dobrze prezentują się wygodne fotele z drewnianymi podłokietnikami i tzw. uszaki.

Komplet mebli do salonu musi być przede wszystkim wygodny i spełniać oczekiwania domowników. Walory estetyczne aranżacji wpłyną na samopoczucie wszystkich przebywających w salonie osób. Przemyślane decyzje umożliwią dopasowanie najbardziej odpowiednich elementów.