Współczesny obraz jako dekoracja salonu

Kolorowe Stonehenge - obraz

Salon to miejsce relaksu i przyjmowania gości. Miejsce kojarzące się z czasem wolnym, ale też i najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Dlatego też tak ważna jest jego odpowiednia dekoracja.

Dobrze dobrany obraz na ścianę


Dzieło sztuki to zawsze dobry pomysł na aranżację gustownych wnętrz. Powieszenie prawdziwego obrazu na płótnie dodaje pokojowi wrażenia elegancji i estetyki. Jednocześnie jednak każdy element dekoracyjny nie powinien sprawiać wrażenia jakby był dobrany przypadkowo. Podobnie obrazy do salonu, aby móc należycie spełniać swoją funkcję, muszą wkomponowywać się w całość wystroju naszego salonu. Tutaj sprawa nie jest już tak prosta, bo jak wiadomo, stylów malarskich i prezentowanych przez artystów treści może być tak wiele jak tylko sobie wymarzymy. Dlatego, jak przystało na sztukę, ostateczna decyzja powinna zależeć po prostu od naszego gustu. Warto jednak pamiętać, że do wystroju współczesnego, nowo urządzonego wnętrza najbardziej pasują nowoczesne obrazy abstrakcyjne na płótnie.

Propozycja do nowoczesnego wnętrza, czyli obrazy do salonu abstrakcja
Obrazy abstrakcyjne dużo lepiej komponują się z nowoczesnym salonem niż chociażby tradycyjne sztafaże z jeleniem na rykowisku. Kojarzące się z rewolucją w sztuce, wyzwoleniem i nowatorskością idealnie nadają się do mieszkania osób z wyrobionym gustem. Poza tym kolorystyka, jaką mają nowoczesne obrazy abstrakcyjne na płótnie jest dużo odważniejsza i zróżnicowana, przez co łatwiej dopasować ją do przyjętej kolorystyki ścian i umeblowania.