Jak dobrać najlepszy przycisk do spłuczki?

Tak banalny produkt jak przycisk spłukujący może powodować dużo problemów przy zakupie. Jak dobrać odpowiedni rodzaj włącznika do spłuczki WC?

Przycisk do spłuczki do stelaża podtynkowego i WC kompaktowego
Włączniki spłukujące są stosowane zarówno w stelażach podtynkowych, jak również w kompaktowych WC.

Aktualnie najczęściej montowane są WC ze stelażem podtynkowym. Wówczas spłuczka znajduje się za zabudową i sterowana jest przez przycisk umieszczony nad miską toalety. Włącznik ten ma spłaszczony kształt i produkowany jest najczęściej z tworzywa sztucznego, lecz spotyka się także włączniki metalowe – ze stali szczotkowanej, chromowanej, a nawet ze szkła hartowanego.

Z kolei w kompaktowych WC oraz w innych toaletach stosuje się okrągły przycisk do spłuczki, który umieszczany jest na zbiorniku z wodą.

Na co zwrócić uwagę przy doborze przycisku spłukującego?
Dobór odpowiedniego włącznika do spłuczki ma, wbrew pozorom, bardzo duże znaczenie. To nie tylko kwestia estetyki, lecz również jego funkcjonalności, a nawet ekologii.

Do wykonania przycisków stosuje się różne rodzaje materiałów. Te najtańsze produkowane są z tworzywa sztucznego. Droższe, lecz też bardziej eleganckie są modele wykonane z metalu, na przykład ze szczotkowanej – matowanej lub chromowanej – błyszczącej stali.

Podczas zakupów przede wszystkim zwracamy uwagę na model przycisku i dobieramy go do konkretnego WC – podpowiadają Eksperci.

Warto zdecydować się na przycisk podwójny. Dwa znajdujące się na nim włączniki – większy i mniejszy – spłukują toaletę różnymi ilościami wody. Jeśli nie trzeba zużywać jej dużo, wtedy można zaoszczędzić nawet około 3 litrów, co w skali całego roku daje duże oszczędności. Oczywiście, mniejsza ilość zużytej wody to także większa ochrona środowiska naturalnego!

W sprzedaży pojawiają się także włączniki z funkcją STOP, która umożliwia zatrzymanie wody w dowolnym momencie.