Signal meble: meblujemy małe mieszkanie

Signal meble: meblujemy małe mieszkanie

Umeblowanie dużego domu przy nieograniczonym budżecie nie stanowi z pewnością dużego wyzwania, ale w przypadku niewielkiego mieszkania w bloku kwestia odpowiedniego doboru mebli może być o wiele trudniejsza. Jakie rozwiązania sprawdzają się w mikro-mieszkaniach? Na co postawić, aby przestrzeń wizualnie wydawała się większa? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Jasne wnętrze, czyli nie tylko lustra

Styl skandynawski, który jest obecnie bardzo modny w aranżacjach wnętrz doskonale sprawdza się przy małych mieszkaniach. Dlaczego? Powodem jest zamiłowanie do jasnych barw, które z reguły powiększają optycznie pomieszczenia. Lustra czy ogromne fototapety na ścianę z obrazkami 3D nie są jedyną opcją, która umożliwiałaby powiększenie optyczne pokoju. Jasne ściany oraz białe lub kremowe meble sprawdzą się znakomicie.

Signal meble do małej kuchni – hokery

Małe mieszkanie, kawalerka lub mikro-apartament oznaczają ograniczoną przestrzeń do zagospodarowania. Z uwagi na ten fakt warto zastanowić się nad zakupem mebli, które nie będą zbyt obszerne. W kuchni doskonale sprawdzą się hokery, czyli stołki i krzesła na wysokich nóżkach. Takie produkty oferuje m.in. sklep Signal meble. Hoker będzie ciekawie się prezentował także w domowym biurze – zamiast tradycyjnego fotela.

Meble do małego wnętrza – garść porad

Dobrze dobrane meble do mini mieszkania muszą spełniać kilka warunków. Po pierwsze – muszą być funkcjonalne i praktyczne. Nie powinny być zbyt obszerne i za duże, ponieważ tego typu wyposażenie nie tylko zabiera wolną przestrzeń, ale i dodatkowo „obciąża” całe wnętrze. Lepszym wyborem będą foteliki na dłuższych nóżkach i zgrabne kanapy lub mini sofy. W małych wnętrzach świetnie sprawdzają się również meble składane oraz wielofunkcyjne –np. fotele z opcją rozkładania.