Płytki patchwork – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Płytki patchwork charakteryzują się licznymi wzorami, kolorami i bogatym zamysłem artystycznym. Zostały stworzone z myślą o osobach otwartych na sztukę, które chcą jej fragment umieścić w swoim mieszkaniu. W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej? Na co zwrócić uwagę wybierając ten rodzaj płytek?

Te style wnętrzarskie pokochają płytki patchwork

Płytki patchwork sprawdzą się w pomieszczeniach nietuzinkowych. Idealnie wpasują się w stylizacje vintage, a także rustykalne. Oba te trendy stawiają ogromny nacisk na wykorzystanie aranżacji związanych z przyrodą oraz folklorem. Odpowiednio dobrany wzór posadzki podkreśli więc ludowy charakter pomieszczenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby takie płytki wykorzystać także w miejscach stylizowanych na minimalistyczne. Wówczas należy jednak pamiętać, aby płytki patchwork również posiadały jak najprostszy wzór. Oferta sprzedażowa czeka na https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork.

Z czym zestawić takie płytki?

Płytki patchwork to moc kolorów i wzorów. Z tego względu powinno się je zestawiać głównie z minimalistycznymi dodatkami. Doskonale komponują się z roślinami, zarówno żywymi, jak i tymi sztucznymi. Świetnie sprawdzą się w przypadku ścian w odcieniach bieli i beżu. Ponadto dobierając meble, również warto postawić na proste rozwiązania.