Konsola – wczoraj i dziś

Konsole początkowo pełniły funkcje wyłącznie ozdobną, dziś są również przydatnymi meblami, w szufladach których można przechowywać niezbędne drobiazgi. O czym należy pamiętać, wybierając konsolę do mieszkania?

Design konsoli


Konsole meble zyskały popularność w XV wieku. Były to wąskie stoliki, często o zaokrąglonym blacie, którego główną ozdobą były bogato zdobione nogi.

Dziś konsole meble są bardzo różnorodne i bez problemu można zastosować je w każdym wnętrzu. Konsole w stylu Ludwika nie straciły na popularności. Drewniane, bogato zdobione stoliki na giętych nogach nadal pięknie prezentują się w naszych mieszkaniach, gdzie wyglądają bardzo stylowo.

Warto również zwrócić uwagę na konsole meble w nowoczesnym wydaniu. Szklany blat na chromowanych nogach sprawdzi się w nowoczesnym przedpokoju. Konsola z błyszczącej płyty MDF również będzie idealna. Do wnętrza w stylu industrialnym warto wybrać mebel drewniany na metalowych, prostych nogach.

Zalety i wady konsoli


Największą zaletą konsoli są ich kompaktowe rozmiary, dzięki temu idealnie sprawdzają się w wąskich korytarzach czy niewielkich sypialniach, gdzie mogą zastąpić tradycyjną toaletkę. Niestety mała powierzchnia stolika czasami nie pozwala na ekspozycję takich dekoracji, o jakich marzy pani domu. W szufladach również zmieści się wyłącznie kilka rzeczy.

Konsole mają uniwersalne zastosowanie. Konsola, która znudzi się nam w przedpokoju może stanąć w salonie przy ścianie czy w pobliżu sofy. Sprawdzi się również w sypialni. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom idealnie wtapia się w pomieszczenie.