Jak dobrać krzesła barowe – poradnik

Wysokie krzesła barowe znane są ludziom od lat. Jest to nieodłączny element pubów oraz restauracji. Warto zaznaczyć, że ich nietuzinkowy wygląd, a także wysoka funkcjonalność sprawia, iż coraz częściej można je spotkać także mieszkaniach czy domach. Hokery to idealna alternatywa dla tradycyjnych krzeseł kuchennych bądź salonowych. Warto dowiedzieć się, jak wybrać krzesła barowe, żeby były w pełni funkcjonalne. 

Wybór krzeseł barowych

Warto pamiętać o tym, że inwestycja w krzesła barowe, które będą świetnie komponować się z wnętrzem powinna zapewnić właściwy komfort siedzącym na nich osobom. Tego typu inwestycja powinna być starannie przemyślana. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko styl stołków, ale również miejsce ich ustawienia w danym pomieszczeniu. W czasie wyboru krzeseł barowych do kuchni czy jadalni kluczową rolę odgrywa przede wszystkim wysokość blatu oraz samego hokera. Warto pamiętać, że zgodnie z zasadami, siedzisko musi znajdować się o 20-30 centymetrów niżej niż blat. W przypadku gdy przy blacie kuchennym zasiadają osoby o różnym wzroście, idealnym pomysłem jest zakup krzeseł barowych wyposażonych w funkcję regulacji wysokości. Innym wymiarem, który w znacznym stopniu zwiększy komfort użytkowania krzesła barowego, jest wielkość siedziska. Najlepiej, jeśli jego wymiary wyniosą nie mniej niż 40 centymetry x 40 centymetry. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby wybrane stołki barowe mogły swobodnie mieścić się przy blacie. Z tego powodu odległość pomiędzy nimi musi zapewniać każdej osobie około 60 centymetrów wolnej przestrzeni. 

Jak wybrać krzesła barowe?

Okazuje się, iż moda na łączenie kuchni z pokojem dziennym trwa w najlepsze. Bardzo chętnie stosowanym rozwiązaniem w takich wnętrzach, są kuchenne wyspy, które stanowią świetne przejście pomiędzy strefą kuchenną a wypoczynkową. Świetnym ich uzupełnieniem będą wysokie stołki barowe sprawdzające się zarówno w czasie posiłków za dnia, jak i wieczorów spędzanych z przyjaciółmi. W przypadku krzeseł barowych przeznaczonych do salonu bardzo istotny jest materiał, z którego zostały one zrobione. Warto zaznaczyć, że w kuchni klasycznej oraz skandynawskiej idealnie sprawdzą się hokery drewniane. Natomiast w kuchni industrialnej bądź nowoczesnej najlepiej sprawdzają się krzesła barowe skórzane oraz metalowe. Należy pamiętać, że do modnego stylu glamour świetnie pasują krzesła barowe z pikowaną tapicerką. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w miejscach o większym metrażu, idealnie powinny spisać się hokery z oparciem, a nawet z podłokietnikami, w których goście mogą wygodnie usiąść. Ponadto będą mogli na nich oddać się przyjemności picia oraz jedzenia. Warto zaznaczyć, że najlepiej będzie, jeśli stołki swym designem nawiązują do swoich klasycznych pierwowzorów. W Polsce istnieje wiele sklepów, w których można kupić krzesła barowe. Najlepiej będzie je zakupić od sprawdzonych oraz renomowanych producentów. Odpowiednio dobrane powinny posłużyć nam przez wiele sezonów. Krzesła barowe dostępne są w bardzo przystępnych cenach.