Czy szklany stolik tarasowy to dobry pomysł?

stolik tarasowy

Szklane stoliki tarasowe są niezwykle gustowne i eleganckie. Nic dziwnego, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Warto jednak uwzględnić, że meble znajdujące się na zewnątrz są narażone na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Właśnie dlatego oszczędzanie na jakości nie jest rozsądnym posunięciem. Istotne jest również to, aby sprawdzić, czy konstrukcja jest przystosowana do trudnych warunków eksploatacyjnych.

Szkło hartowane odporne na stłuczenia

Stoliki na taras powinny być wykonane ze szkła hartowanego, które spełnia szereg restrykcyjnych norm oraz standardów (https://www.mebletkaniny.pl/stoliki-na-taras-cat-389). Należy wiedzieć, że jest ono ponadprzeciętnie wytrzymałe, co niweluje prawdopodobieństwo przypadkowego stłuczenia lub zarysowania powierzchni. W większości przypadków blat szklany jest cięższy oraz grubszy od tradycyjnego.

Szybka i bezproblemowa pielęgnacja

Szklane stoliki tarasowe nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji. Bez trudu można wyeliminować powstałe ślady użytkowania oraz zabrudzenia. Niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że szkło nie wykazuje tendencji do pochłaniania zanieczyszczeń. Redukuje to ryzyko wystąpienia przebarwień czy innych defektów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wygląd mebla.

stolik tarasowy

Gustowny design

Faktem jest, że szklane stoliki na taras zapewniają ogrom możliwości aranżacyjnych. Są one niezwykle gustowne, dzięki czemu będą stanowić świetne uzupełnienie niejednego wystroju. Dodatkowym plusem jest fakt, że do takich mebli pasuje wiele różnorodnych dodatków, a więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Korzystna cena zakupu

Niedrogie stoliki tarasowe ze szkła hartowanego można znaleźć w sklepach internetowych. Podczas podejmowania decyzji zakupowej nie należy jednak kierować się wyłącznie korzystną ceną. Konieczne jest przeanalizowanie parametrów użytkowych, tak aby mieć pewność, że mebel posłuży przez wiele sezonów.