Funkcjonalność i estetyka krzeseł z drewna

Drewno od zawsze było surowcem najchętniej wykorzystywanym do wykonania mebli. Piękne w swojej naturalności i trwałe sprawdzają się w każdej stylistyce i aranżacji. Niezwykłą popularnością cieszą się krzesła drewniane, głównie za sprawą swojej funkcjonalności i wytrzymałości

Drewno – zawsze na czasie

Drewno to surowiec, który zawsze był, jest i będzie w modzie. Pasuje do każdego stylu, zarówno klasycznego, jak i modnego w ostatnich czasach skandynawskiego. Piękne drewniane krzesła w połączeniu z szarym lub białym obiciem doskonale komponują się z cegłą czy betonem. Styl industrialny sięga bowiem po materiały łatwe w obróbce. 

Dlaczego krzesła z drewna?

Krzesła z drewna to zakup na długie lata. To mebel dość mocno eksploatowany, jednak wykonany z odpowiedniego materiału będzie służył długie lata. Wyróżniają się pięknem, oryginalnością i naturalnością. Drewno to materiał wdzięczny do obróbki, zatem krzesła wykonane z drewna czasem zaskakują kształtem i formą. Ponadto drewno uchodzi za produkt premium, stąd meble wykonane z surowca cieszą się dużą popularnością. 

Jaki materiał na krzesła?

Od zawsze to dąb cieszył się największą popularności w przemyśle meblarskim. Jest piękny, niezwykle wytrzymały i wyróżnia się na tle innych rodzajów drewna. Krzesła z dębu są bardzo żywotne i odporne na ścieranie. Ponadto surowiec cechuje się bogatym usłojeniem, co dodaje uroku i niepowtarzalności meblom. Do wyrobu krzeseł stosuje się również popularny buk. Ma zbitą strykturę, jest twardy i dobrze znosi obciążenia. Zatem to idealny materiał na krzesła. Musi być jednak odpowiednio zabezpieczony, by nie zniekształcał się. 

Może krzesła fornirowane?

Na rynku coraz częściej można spotkać krzesła fornirowane. Ne ich powierzchnię nakleja się cienkie płaty drewna o grubości 0,2-0,8 mm. Po odpowiednim oszlifowaniu smaruje się wszystko lakierem ekologicznym, by zabezpieczyć surowiec. Krzesła z forniru to nie tylko oszczędność materiału, ale i pieniędzy. Krzesła sklejkowe są bowiem dużo tańsze i pasują do każdej stylizacji.

Krzesła z drewna to produkt ekologiczny. Polecany jest dla alergików i osób podatnych na uczulenia. Jako materiał jest wdzięczny w obróbce i cechuje się dużą wytrzymałością. Aby krzesła drewniane wytrzymały przez długie lata, należy je odpowiednio konserwować i zabezpieczać przed zgubnym działaniem upływającego czasu. Ponadto to mebel uniwersalny. W sklepach dostępnych jest cała masa krzeseł wykonanych z drewna w najróżniejszej stylistyce, stąd z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model.