Fotele obrotowe. Jak o nie dbać?

Fotel obrotowy polecany do biura

Zakup fotela obrotowego często jest dość sporym wydatkiem. Oczywiście są i tanie fotele obrotowe za nieco ponad dwieście złotych, profesjonalnie wykonane i doskonałej jakości kosztują jednak wielokrotnie więcej. Zakup takiego drogiego fotela to oczywiście dobry pomysł. Aby jednak przez długie lata pozostał w idealnym stanie, warto o taki fotel dbać.

Miejsce postawienia ma znaczenie

Opcja obracania się razem z fotelem jest bardzo pomocna. Nierzadko jednak taki fotel stoi zbyt blisko biurka czy ściany. Podczas obracania się, jakąś częścią fotela możemy o nie zahaczyć. Jeśli zdarzy się to raz czy dwa, niczym złym się nie skończy. Jeśli taka sytuacja będzie jednak powtarzać się często, można mieć pewność, że w miejscu styku obicia fotela z przeszkodą, ulegnie ono przetarciu lub rozdarciu. Taki fotel rzadko nadaje się do naprawy.

Obicie warto myć i konserwować

Materiałowe obicia foteli obrotowych (https://www.mebletkaniny.pl/fotele-obrotowe-cat-35) warto regularnie czyścić i myć, nie zapominając też o myciu pozostałych elementów. Fotele obrotowe skórzane lub z materiału skóropodobnego trzeba też regularnie konserwować. Wskazane jest częste wcieranie w obicie fotela środka do pielęgnacji skóry. Jeśli tego nie będziemy robić, materiał stanie się suchy i może szybko zacząć pękać.

Fotel obrotowy polecany do biura

Smarowanie elementów ruchomych

Od czasu do czasu warto też przesmarować osie kółek, a także mechanizm obrotowy. Te elementy są wrażliwe na zabrudzenie, ale też na rdzewienie. Regularne smarowanie tych miejsc likwiduje ten problem. Wykonując taką czynność choć raz na kilka tygodni, można mieć pewność, że metalowe elementy fotela nie pokryją się rdzą.

Fotele obrotowe, o które będziemy dbać, przez lata będą tak samo doskonałe jak w momencie zakupu.