Z jakiego materiału jest wykonana słuchawka prysznicowa?

Kiedy chcemy wyposażyć naszą łazienkę w słuchawkę prysznicową, jednym z czynników, jaki może mieć wpływ na podjęcie decyzji o zakupie danego modelu jest materiał, z którego słuchawka została wykonana. Taki szczegół jest niezwykle istotny, gdyż odpowiada zarówno za estetykę, jak też i za trwałość słuchawki.

Plastikowa słuchawka prysznicowa

Pomimo tego, że plastikowa słuchawka prysznicowa nie jest zbyt elegancka, to nie można jej odmówić wielu zalet. Przede wszystkim nie jest tak bardzo narażona na uszkodzenia i cechuje się dużą trwałością. W dodatku dzięki zastosowaniu takiego materiału, słuchawka prysznicowa pozostaje lekka, co również ma duże znaczenie, zwłaszcza jeśli będą z niej korzystać osoby starsze i dzieci. Plastik jest ponadto odporny na korozję, a słuchawki wykonane z tego materiału nie należą do drogich. Trzeba jednak uważać na to, by słuchawka nie wypadła nam z ręki podczas prysznica, gdyż może to skutkować trwałym uszkodzeniem i koniecznością wymiany słuchawki na nową.

Metalowa słuchawka prysznicowa

W porównaniu z plastikową słuchawka prysznicowa chromowana wypada lepiej pod wieloma względami. Przede wszystkim jest bardziej odporna na uszkodzenia. Ponadto możemy liczyć na wysoką jakość wykonania, a także dobrać słuchawkę, która będzie pasować do wystroju łazienki ze względu na szeroki wybór kształtów i ciekawe, nowoczesne wzornictwo. Design nie tylko przykuwa wzrok, ale również będzie odpowiedni do baterii podtynkowych, niezależnie od tego, czy są kwadratowe, czy prostokątne. Wygląd słuchawki będzie także pasować do deszczownicy.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów słuchawka jest wykonana w środku. To bowiem właśnie od nich będzie zależeć to, jak długo będziemy mogli ją użytkować.