Wygodny kącik do pracy – jak wybrać biurko?

Z roku na rok coraz więcej osób pracuje w domu. Wygospodarowanie miejsca do pracy stało się koniecznością. Jak wybrać biurko do domu, które będzie praktyczne i będzie komponowało się z wnętrzem? 

Praktyczne biurko – czyli jakie? 

Wszyscy wiedzą, że biurko do mieszkania powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Ale co to znaczy? 

Biurko musi mieć przede wszystkim odpowiednią wielkość. Na blacie musi bez problemu mieścić się komputer stacjonarny lub laptop. Dobrze, gdy jest również miejsce na drukarkę. Nie można zapominać o dokumentach, którymi często jesteśmy obłożeni w trakcie pracy. 

Idealne wymiary biurka do pracy to 160 cm długości oraz 80 cm głębokości. Takie rozmiary zapewnią komfortowe miejsce nawet najbardziej wymagającym osobom. 

Ważnym elementem wygodnego biurka jest jego wysokość, która musi być dobierana indywidualnie. Osoby, które mają około 170 cm powinny pracować przy biurku, które ma około 72 – 75 cm wysokości. Osoby, które mają około 180 cm powinny już mieć biurko, które ma 80 – 85 cm wysokości. 

Ciekawym rozwiązaniem są biurka z regulowaną wysokością. Najczęściej są to biurka, które mogą służyć dzieciom w wieku szkolnym, ale również osobom dorosłym. Ustawiając sobie wysokość blatu samodzielnie zyskamy idealną wysokość. W wielu modelach biurek można blat również ustawić pod wybranym kątem. Dla wielu osób jest to bardzo przydatne. 

Jak dopasować biurko do wystroju wnętrza? 

Zastanawiając się jak wybrać biurko do domu należy również zwrócić uwagę na estetykę mebla, który powinien być dopasowany do charakteru wnętrza, w którym ma się znajdować. 

Obecnie wybór biurek jest naprawdę duży. Do pokoju w stylu skandynawskim można wybrać biurko, które będzie w białym kolorze. Biel świetnie również sprawdzi się w mieszkaniu nowoczesnym. Jest to kolor uniwersalny. 

Do pokoju, który jest urządzony w klasycznym stylu świetnie będzie pasowało duże, stabilne biurko wykonane z ciemnego drewna. Takie biurko jest niezwykle eleganckie, ale należy ostrożnie dobierać je do wnętrza. Zbyt ciemne drewno w małym pokoju może okazać się przytłaczające. 

W ostatnich latach szturmem do naszych mieszkań wdarł się styl industrialny. Jest to design, który nie lubi wielu dekoracji i ozdób. Meble są proste i funkcjonalne. Biurko w stylu industrialnym będzie połączeniem metalu z drewnem. Często są to proste konstrukcje, które zachwycają minimalizmem. Osoby, które potrzebują dodatkowych szafek powinny zdecydować się na zakup metalowej szafki, która stanie w pobliżu biurka. Elegancko i funkcjonalnie. 

Do mieszkań nowoczesnych idealne będą również meble wykonane z metalu. Świetnie sprawdzą się biurka z regulowanym blatem, które najczęściej mają prosty, minimalistyczny design. Białe biurko będzie pasowało do każdego wystroju. Czarne będzie zwracało na siebie uwagę i podkreślało charakter pokoju. 

Wybierając biurko do domu trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim praktyczne aspekty. Praca przy biurku musi być komfortowa. Osoby, które mogą sobie na to pozwolić powinny zdecydować się na biurko, które jest duże i wygodne.