Wybór muszli klozetowej – o czym pamiętać?

Urządzenie wygodnej i stylowej łazienki to zadanie wymagające skrupulatnego zaplanowania – podczas aranżacji toalety należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale także i funkcjonalność wybieranych rozwiązań.

Wybór muszli WC – o czym pamiętać?

Osoby noszące się z zamiarem remontu toalety powinny pamiętać o tym, że muszla WC to jeden z najważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. Podczas poszukiwań idealnej muszli klozetowej warto skupić się przede wszystkim na kwestiach praktycznych takich jak rozmiar czy ustawność łazienki.

Dodatkowo przy wyborze miski WC warto przyjrzeć się także walorom estetycznym poszczególnych rozwiązań – w tym wypadku należy wziąć pod uwagę nie tylko kształt i kolor muszli, ale także sposób jej wykończenia.

Jaką muszlę klozetową wybrać?

Producenci wyposażenia łazienek oferują swoim klientom szereg ciekawych rozwiązań, do których można zaliczyć między innymi:

– muszle stojące – ten rodzaj miski WC sprawdzi się w większości wnętrz, doskonale wpasowując się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne aranżacje. Dużą zaletą toalet tego typu jest stosunkowo łatwy montaż,

– muszle podwieszane – podwieszane muszle klozetowe są rozwiązaniem, na które decydują się między innymi właściciele małych i ciasnych łazienek. Ten rodzaj miski, ze względu na oryginalny design, sprawdzi się także w nowoczesnych, monochromatycznych łazienkach.

Zbiornik muszli klozetowej

Decydując się na zakup miski WC warto pamiętać o tym, że nie wszystkie z toalet są zaopatrzone w zbiornik na wodę. W przypadku samodzielnego wyboru zbiornika warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość zużywanej wody, pamiętając o tym, że standardowe pojemniki mają pojemność około 6 litrów.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup pojemnika wykorzystującego dwa tryby spłukiwania. Podczas zakupu warto pamiętać także o tym, że nowoczesne spłuczki pozwalają na zatrzymanie mechanizmu w dowolnym momencie spłukiwania.