Wybierz Eleganckie narzuty do salonu

eleganckie narzuty do salonu

Dekorując wnętrze warto zwrócić uwagę na dodatki. To one nadają klimat i charakter wnętrza. Istotną rolę pełnią tekstylia, dzięki którym pomieszczenie nabiera pełnego i przytulnego wyglądu. Materiały o różnych barwach i fakturach mogą stanowić ciekawy akcent również przy aranżacji salonu. Doskonałym elementem dekoracyjnym są eleganckie narzuty, które można położyć na sofie, kanapie lub fotelu. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w wielu wnętrzach.

Funkcjonalność i estetyka

Eleganckie narzuty do salonu oprócz funkcji ochronnej dla mebli, pełnią także funkcję ozdobną. W domach, w których mieszkają dzieci lub zwierzęta, sofy i fotele podatne są na zabrudzenia. Czyszczenie plam stanowi często nie lada wyzwanie, dlatego narzuta jest dobrym zabezpieczeniem.

Wprowadzając materiał do salonu, kolorystyka może być spójna z wnętrzem, ale może również stanowić akcent w postaci innej barwy. Taki zabieg sprawi, że wnętrze będzie ożywione, a elegancka narzuta bardziej widoczna. Dla wzmocnienia efektu można dodać poduchy, zasłony, czy obrus w tym samym odcieniu. Do najmodniejszych kolorów przełamujących stonowane wnętrza należy:

  • butelkowa zieleń
  • granatowy
  • bordowy
  • karmelowy
  • grafitowy
eleganckie narzuty do salonu

W jakich wnętrzach sprawdzą się eleganckie narzuty?

Eleganckie narzuty w salonie będą pasowały do pomieszczeń w stylu eklektycznym, glamour, hamptons, art déco, czy shabby chic. Materiały w jaśniejszych odcieniach, z palety szarości, bieli i beżu, sprawdzą się we wnętrzach skandynawskich, rustykalnych i prowansalskich. Eleganckie narzuty to ponadczasowe elementy dekoracyjne, dzięki czemu będą pasowały do wielu aranżacji i trendów wnętrzarskich. Współgrają z różnymi tkaninami obiciowymi. Pasują do skórzanych kanap, welurowych foteli, czy szenilowych sof. Szeroki wybór kolorów sprawia, że eleganckie narzuty komponują się z praktycznie każdym salonem. Niezależnie od tego czy pomieszczenie jest przestronne, czy jest mniejszych rozmiarów warto postawić na ponadczasowe i stylowe dodatki. Dekorując wnętrze, a w szczególności salon, dobrze gdy funkcjonalność idzie w parze z estetyką.