Szafki nocne na wymiar – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

szafki nocne na wymiar

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, dlatego warto dobrze zaplanować jej wystrój. Duże i wygodne łóżko, pojemna szafa i praktyczne szafki nocne to podstawa do komfortowego korzystania z pokoju. Czasami jednak meble nie współgrają z przemyślaną koncepcją i wydaje się, że trzeba zrezygnować z jednej szafki czy wybrać mniejsze łóżko. Na szczęście wcale nie musi tak być, a z pomocą przychodzą szafki nocne robione na wymiar. Na co zwrócić uwagę przy ich projektowaniu i wyborze? 

Szafki nocne na wymiar – niezastąpiony dodatek każdej sypialni!

Szafki nocne na wymiar to idealne rozwiązanie do każdej sypialni. W mniejszej można dopasować je do dostępnej przestrzeni, a w większej wybrać model pojemniejszy, a nawet taki, który może być jednocześnie domkiem dla zwierzaka! Dzięki temu ukochany pupil w nocy będzie mógł być blisko, a do tego taka szafka wygląda niezwykle efektownie. Meble na wymiar to prosty sposób na to, aby udekorować swoją sypialnię w taki sposób, jaki się tylko sobie wymarzy. Dają o wiele większą swobodę niż gotowe produkty i często wyglądają unikalnie. Szafki nocne to podstawa każdej sypialni. Są niezastąpionym uzupełnieniem łóżka – sprawdzą się do ustawienia lampki, odłożenia książki czy nawet do trzymania najpotrzebniejszych rzeczy. Co więcej, są też piękną dekoracją, która sprawia, że sypialnia wygląda na kompletną. 

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu szafki nocnej na wymiar? 

Najważniejszą kwestią przy wybieraniu swojej szafki nocnej na wymiar jest jej wielkość. Warto dokładnie zmierzyć wolną przestrzeń w sypialni i dopasować rozmiar mebla tak, aby na pewno się zmieścił i spełniał swoją funkcję. Dobrze jest zwrócić uwagę także na jej wysokość. Szafka powinna być takiej wielkości, żeby odkładanie na niej rzeczy było komfortowe. Ważne jest również to, czy mebel będzie otwarty, czy zamknięty i czy będzie podzielony na półki lub szuflady. W tym wypadku można zdecydować się również na opcję półotwartą, gdzie górna część będzie bez drzwiczek, a dolna będzie zamykana. Kolor mebla, jak i jego wzór warto dopasować do innych dekoracji w sypialni.