Szafka na buty na wymiar – zalety i wady rozwiązania

Decydując się na aranżację przedpokoju, zdecydowanie warto postawić na dobrą szafkę do butów. Nie tylko pozwala to dobrze zorganizować swoje obuwie, ale również utrzymać je w czystości i zapewnić im ochronę przed zniszczeniami. Coraz częściej słyszy się o zamawianiu szafek na buty na wymiar, a na rynku znajduje się cała gama takich ofert. Czy warto jednak zdecydować się na zamówienie takiej szafki? Poniżej zostaną przedstawione zalety i wady kupna szafki na buty budowanej na wymiar.

Co przemawia za zakupem szafki na wymiar?

Szafka na buty na wymiar to rozwiązanie, które pozwala idealnie wykorzystać każdy centymetr przedpokoju, bez wprowadzania do niego poczucia przepychu. Poza tym możliwe jest spersonalizowanie konkretnych aspektów szafki, na przykład wysokości jednej z szuflad lub asymetryczność mebla. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się u osób, które oprócz klasycznego obuwia mają w swojej kolekcji również bardzo wysokie kozaki lub inne buty sięgające do kolan. Oczywiście samemu podając wymiary szafki wykonawcy można oszczędzić sobie wiele wysiłku, z jakim wiąże się szukanie odpowiedniego mebla w sklepach. Polecamy: https://gornapolka.com/tp/szafka-na-buty-z-siedziskiem-na-wymiar/

Czy szafki na buty na wymiar mają jakieś wady?

Niestety nie ma rozwiązań idealnych. Szafki na buty o nietypowych wymiarach raczej ustawia się w przedpokoju na stałe, co utrudnia ewentualne przemeblowania. Poza tym meble zwykle wyglądają inaczej na zdjęciu niż po zbudowaniu, a gdy zleceniodawca stwierdzi, że szafka jednak nie pasuje do jego gustu raczej trudno będzie dostać zwrot pieniędzy. To samo tyczy się sprzedaży szafki na wymiar, w końcu trudno znaleźć klienta z dokładnie takimi samymi potrzebami aranżacyjnymi.