Stolik kawowy ogrodowy- jaki wybrać?

stolik kawowy ogrodowy

Ogród to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Aby stworzyć wyjątkową przestrzeń do relaksu, warto zadbać o jej wyposażenie. Oprócz wygodnych siedzisk praktycznym rozwiązaniem jest stolik kawowy ogrodowy, który pozwala komfortowo wypić poranną kawę, oddać się ulubionej lekturze czy zorganizować spotkanie z przyjaciółką. Znajdują powszechne zastosowanie w aranżacji ogrodów, balkonów oraz tarasów. Wybierając konkretny jego model, należy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje, jak i metraż przestrzeni do zagospodarowania. Stolik należy także dopasować do pozostałych elementów wyposażenia. Szeroki ich wybór sprawia, że decyzja jest naprawdę prosta i ułatwiona. 

Stoliki ogrodowe a materiał wykonania

Stolik kawowy ogrodowy może być wykonany z różnych materiałów. Klasycznym rozwiązaniem są drewniane stoliki, które pięknie prezentują się w klasycznym stylu, jak i aranżacji boho. Wymagają jednak starannej pielęgnacji i konserwacji. Inne dostępne modele to między innymi:

  • modułowe stoliki aluminiowe. Są lekkie i mobilne, dzięki czemu szybko można zmienić ich położenie w zależności od potrzeb,
  • rattanowe. Są nowoczesne, cechują się delikatną plecionką i specyficznym wykończeniem,
  • szklane stoliki, które są niezwykle eleganckie i stylowe, a przy tym odporne na zarysowania.
stolik kawowy ogrodowy

W jaki sposób zabezpieczyć stolik ogrodowy?

Stolik kawowy ogrodowy wymaga starannej pielęgnacji i konserwacji. Drewniany model niezwykle efektownie się prezentuje, ale nieodpowiednio pielęgnowany może szybko się zniszczyć. Szczególnym zagrożeniem są niekorzystne warunki pogodowe, zwłaszcza wilgoć. Drewniane elementy należy czyścić wilgotną ściereczką, a niektóre z nich wymagają dodatkowo impregnacji. Na okres zimowy należy schować je w bezpieczne, suche miejsce np. do piwnicy. Technorattan należy impregnować stosując dedykowane środki chemiczne. Odpowiedniej pielęgnacji wymagają także stoliki ogrodowe wykonane z metalu. Powinny mieć jednak specjalną powłokę antykorozyjną. Dostępne są także stoliki, które łączą kilka materiałów.