Skuteczny i pachnący płyn do mycia podłóg

ekologiczny płyn do prania

Środek do czyszczenia podłóg z linoleum nie może zawierać alkoholu, ponieważ może on powodować ciemnienie linoleum i utratę jego połysku. Należy również unikać czyszczenia linoleum za pomocą środków ściernych, które mogą pozostawić białe plamy na powierzchni. Środki czyszczące do parkietów są dostępne ze specjalnymi składnikami czyszczącymi, które delikatnie usuwają brud i pozostawiają parkiet lśniący.

Wykładziny podłogowe i detergenty

Środki do czyszczenia podłogi z laminatu muszą wykluczać substancje alkaliczne – niszczą warstwę ochronną tego materiału, co prowadzi do jego przedwczesnego pogorszenia.

Laminatu nie wolno czyścić również środkami ściernymi. Środki do czyszczenia podłóg z płytek zawierają kwasy, które z łatwością radzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami i zabijają zarazki. Dostępne są uniwersalne środki do czyszczenia podłóg i płytek. Unikaj używania ostrych środków ściernych, które mogą uszkodzić błyszczącą powierzchnię, oraz mydeł w płynie, które pozostawiają plamy, które mogą być trudne do usunięcia.

Należy zachować ostrożność przy wyborze środka czyszczącego do podłóg marmurowych, ponieważ tak droga powłoka może zostać łatwo uszkodzona przez niewłaściwą pielęgnację. Płyn do podłóg marmurowych z sklep.clovin.com.pl powinien zawierać specjalne cząsteczki minimalizujące wystąpienie nieestetycznych plam na posadzce.

Dezynfekujemy podłogi

Okresowo nasze domy wymagają generalnego czyszczenia z użyciem środków dezynfekujących. Są one zaprojektowane tak, aby zabijać bakterie i zarazki niebezpieczne dla naszego zdrowia, z których wiele żyje na naszych podłogach. Środek do czyszczenia podłóg o działaniu dezynfekującym pomoże Ci uzyskać idealną czystość. Możesz zrobić swoje własne używając amoniaku, octu lub chloru, lub możesz użyć łatwo dostępnego produktu od renomowanego producenta.