Minimalizm i natura

skandynawskie wnętrze

Styl skandynawski bardzo szybko przyjął się w naszych wnętrzach. Dlaczego? Tak jak Skandynawowie kochamy światło i naturalne materiały. Jakie są podstawowe cechy stylu skandynawskiego? 

Delikatne kolory


Styl skandynawski charakteryzuje się delikatnymi kolorami. Biele, szarości, beże to idealny wyznacznik stylu skandynawskiego. Jedynie elementy dekoracyjne są w konkretniejszych czarnych, czy złotych kolorach. 

Meble w stylu skandynawskim są białe dzięki czemu sprawdzają się w wielu połączeniach kolorystycznych. Decydując się na podstawowe meble w neutralnych kolorach bardzo łatwo jest zmienić wystrój mieszkania tylko przy pomocy dodatków. Jest to niezaprzeczalny argument wpływający na korzyść stylu skandynawskiego. 

Naturalne materiały


Drewno jest jednym z podstawowych elementów stylu skandynawskiego. W skandynawskim stylu meble są robione z drewna, które jest uznawane za jeden z wyznaczników stylu. Do tego dodatki z lnu, bawełny czy wikliny i wnętrze nabiera ciepłego, przytulnego klimatu. 

Meble w stylu skandynawskim do salonu nie są przeznaczone dla osób, które lubią kolor i liczne dodatki. Styl skandynawski jest surowy i oszczędny. Dodatki są dopełnieniem wnętrza. Mimo minimalizmu, który króluje w tym stylu wnętrza skandynawskie są przytulne i zachęcają do odpoczynku. Ciepły wełniany koc, niedbale rzucony na kanapę, czy światło świec są synonimem skandynawskiego mieszkania, które jest przytulne, ciepłe i zaprasza do odpoczynku.