Łóżka DIY i ze sklepu meblowego

łóżko vera

Nie zawsze zakupione w sklepie łóżko, jakie by nie było, jest szczytem marzeń osoby urządzającej sypialnię. Czasem też koszty poniesione przy remoncie bądź wykończeniu mieszkania sprawiają, że zakup nowego mebla do sypialni przez długi czas nie będzie w ogóle możliwy. Warto wtedy sięgnąć po narzędzia, wyobraźnię, odrobinę dobrej woli i cierpliwości oraz… do internetu, gdzie znajdzie się mnóstwo instrukcji dotyczącej wykonania swojej własnej ramy łóżka zupełnie samodzielnie.

Surowa podstawa łóżka

Wydatkiem, którego się nie uniknie jest zakup materaca. W przypadku tworzenia ramy łóżka własnoręcznie warto zdecydować się na gruby, porządny materac, który w razie czego będzie mógł przez jakiś czas pełnić rolę samodzielnego łóżka.

To co będzie potrzebne to dziesięć palet, łączniki metalowe, wkręty i szlifierka z grubszymi i drobniejszymi arkuszami papieru ściernego. Farba i lakier nie  są elementami niezbędnymi, acz czasami poprawiają sytuację.

Palety o wymiarach standardowych to 80 x 120 x 15 cm. Należy ułożyć pierwszą warstwę palet tak, aby stworzyły wymiar 160 x 240 cm. W newralgicznych miejscach należy przyłożyć łączniki metalowe i połączyć ze sobą pierwszą warstwę. Następnie należy ułożyć tak samo warstwę drugą i połączyć podobnie, unikając jednak połączeń na powierzchni górnej. Kolejnym krokiem jest przykręcenie do węższego boku dwóch palet prostopadle do powierzchni łóżka – to będzie zagłówek. Tak przygotowane łóżko należy zeszlifować najpierw grubym, a potem drobniejszym papierem ściernym.

Jak widać nowoczesne łóżka do sypialni nie muszą być ani drogie, ani wyszukane, żeby wyglądały świetnie. Jeżeli jednak chciałbyś kupić łóżko ze sklepu meblowego, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Mebel4u: https://mebel4u.pl/lozka-do-sypialni.