Lampa wisząca czarna w aranżacjach XXI wieku

lampa wisząca czarna

Lampa wisząca czarna współcześnie jest stosowana w wielu różnorodnych stylach wnętrz. Czerń to klasyczny i ponadczasowy kolor, który pięknie łączy się praktycznie z każdą inną barwą. Czerń wywiera silne wrażenie wizualne, sprawia, że lampy w tym kolorze zwracają na siebie uwagę. Wiszące lampy w kolorze czarnym są synonimem elegancji, którą można wprowadzić do większości modnych dziś aranżacji. Jak wyglądają czarne lampy w stylu glamour, industrialnym lub klasycznym?

Lampa wisząca czarna – industrialna czy designerska?

Lampy industrialne i loftowe prezentują estetykę rustykalną, nastawioną na funkcjonalność i nietypowe stosowanie form. Lampa wisząca czarna w stylu industrialnym wyposażona jest w metalowy, czarny stelaż o skomplikowanej konstrukcji oraz w duże żarówki. Loftowe aranżacje wybierają bardziej swobodne modele – na czarnych kablach, owiniętych dookoła patyka, wiszą duże, efektowne żarówki pozbawione kloszy. Lampy jakby wprost przyniesione z pofabrycznych hal i wyposażone w czarne, dzwonkowate klosze są nawiązaniem do recyklingu, wtórnego wykorzystania przedmiotów wchodzących w skład wyposażenia hali produkcyjnej z ubiegłego stulecia. Modele designerskie prezentują z kolei ideę łączenia skomplikowanych form i maksymalnej funkcjonalności. Efektowne geometryczne kompozycje tworzą zupełnie inny świat estetyki, niemal wprost przyniesiony do domu z galerii sztuki nowoczesnej.

lampa wisząca czarna

Eleganckie lampy wiszące czarne

Odmienny od poprzednich nurt prezentuje stylistyka glamour oraz klasyczna elegancja, do której perfekcyjnie pasuje czerń wiszących lamp. Glamourowe żyrandole wyposażone są w zwisające, kryształowe wisiorki. Eleganckie, fantazyjne kandelabry w kolorze czarnym wyposażone są w źródła światła przypominające białe świece. Więcej skromności można odnaleźć w modelach klasycznych, o ponadczasowym charakterze. Lampa wisząca czarna w kształcie kandelabru jest dobrze wyważona i pozbawiona nadmiernej dekoracyjności. Proste żyrandole wyposażone są w kilka źródeł światła, osłonięte nieprzezroczystymi, czarnymi abażurami.