Komody – jaki rodzaj i kolor wybrać?

komoda biały połysk

Wybór umeblowania do wyremontowanego mieszkania nie jest czynnością najprostszą. Dostępne na rynku meble różnią się swoją formą, kolorystyką i materiałem wykonania. Jak wybrać najlepszą dla nas komodę? Jakie rodzaje komód oferują producenci?

Rodzaje i kolory komód

W sprzedaży dostępne są różnorodne rodzaje komód, które mogą pełnić funkcje nie tylko praktyczne, ale i estetyczne. Wciąż jednym z najpopularniejszych rozwiązań są klasyczne komody z szufladami. Tego rodzaju meble ze względu na swoje nie wielkie rozmiary sprawdzą się doskonale w niewielkich mieszkaniach i nie dużych rodzinach. Optymalnym wyborem będą komody białe, czarne lub te w odcieniu naturalnego drewna. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będą pasować do pozostałego wyposażenia pomieszczenia.

Alternatywą dla komód wyposażonych jedynie w szuflady są komody z szafkami. Ze względu na zamontowanie w nich szafek mają nieco większe rozmiary. Dzięki dodatkowej przestrzeni można w nich umieścić różnego rodzaju rzeczy wykonane z papieru (czasopisma, dokumenty) rzeczy materiałowe (ręczniki) czy też zabawki dla dzieci. Dzięki większej powierzchni na komodzie umieścić można kolekcje rzeźb, świec czy też zdjęć, dzięki czemu komoda może pełnić dodatkową rolę dekoracyjną.

Nowoczesne dodatki

Komody białe, czarne i w każdej innej kolorystyce mogą z powodzeniem być doposażone w oświetlenie LED. Dzięki temu mebel nabierze niepowtarzalnego uroku. Ciekawym wyborem może być też komoda biała z wmontowanym dodatkowym przeszkleniem.