Hokery – w jakich wnętrzach warto je umieścić?

Hokery

Stołki barowe wielu osobom mogą kojarzyć się z wyposażeniem pubów i lokali gastronomicznych. Cieszą się jednak coraz większą popularnością w modnie urządzonych wnętrzach domu. Bez problemu dopasować je można do aktualnych trendów aranżacyjnych. W wielu sytuacjach mogą okazać się szczególnie korzystnym rozwiązaniem. Gdzie sprawdzą się hokery i jakie warto wybrać?

Modna aranżacja kuchni lub jadalni

Hokery dostępne na MebleTkaniny.pl umieszczane są zwykle przy stołach i blatach jadalnianych. Ich charakterystyczną cechą jest znaczna wysokość, dlatego sprawdzają się przy wyżej umieszczonych powierzchniach. Na zakup hokerów powinny zdecydować się osoby, w których mieszkaniach wykorzystywane są wyspy kuchenne lub przedłużane blaty jadalniane. Odpowiednio dobrane modele mogą podkreślić charakter aranżacji nowoczesnej, minimalistycznej, glamour lub retro. Sprawdzą się w również w przestrzeniach skandynawskich, loftowych, industrialnych, a nawet rustykalnych. Jak wybrać praktyczne stołki barowe?

Dopasowanie do pomieszczenia i wygoda użytkowania

Hokery

Przed zakupem hokerów należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób będą wykorzystywane. Jeżeli użytkownicy będą siedzieć na nich podczas długich wieczorów, warto zdecydować się na miękkie, profilowane siedziska z wygodnym oparciem i podłokietnikami. Meble użytkowane podczas krótkich posiłków mogą posiadać prostszą konstrukcję. Warto pamiętać o tym, że pomiędzy powierzchnią siedziska a blatem stołu powinno znajdować się ok. 30 cm przestrzeni. Szeroki wybór krzeseł umożliwia odnalezienie odpowiednich modeli.