Hoker – na co zwrócić uwagę wybierając idealny hoker?

RATTANOWY STOŁEK BAROWY NISKI HOKAIDO, NATURALNY- HK LIVING

Hokery kuchenne bardzo dobrze odnalazły się w kuchni otwartej na salon. Dzięki swojej estetyce oraz wygodzie zadomowiły się w naszych mieszkaniach. Na co zwrócić uwagę wybierając hokery kuchenne?

Do stołu czy do wyspy?


Otwierając kuchnie na salon bardzo często rezygnujemy z klasycznego stołu na rzecz wyspy, bądź bufetu. Wybierając hokery kuchenne jako siedziska, których chcemy używać podczas posiłków, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wysokość. Hoker niski idealnie sprawdzi się przy stole. Hokery wysokie będą wygodne przy wyspie, bądź bufecie. Idealna wysokość hokera to 30 cm niżej niż blat wyspy, bądź bufetu.

Duża grupa hokerów kuchennych ma wysokość regulowana i to jest najwygodniejsza opcja, która sprawdzi się przy stole, bufecie oraz wyspie.

Wygoda jest najważniejsza


Wygodne hokery kuchenne muszą mieć wygodne siedzisko, oparcie, podłokietniki oraz podporę dla nóg. Wygodne siedzisko jest odpowiednio wyprofilowane. Oparcie pozwoli rozluźnić plecy, a na podłokietnikach położymy ręce po posiłku. Hokery kuchenne, które nie mają oparcia wyglądają bardzo ciekawie, ale nie nadają się do dłuższego siedzenia, są za to idealne by wypić na nich szybką kawę.

Wpływ na wygodę hokera kuchennego ma również podnóżek, na którym można oprzeć nogi. Ma to duże znaczenie przede wszystkim przy hokerach bez oparcia. Wybierając wygodne hokery kuchenne wcale nie musimy rezygnować z ich eleganckiego wyglądu. Warto wybrać hoker, który będzie wygodny i estetyczny.