Do jakich mieszkań pasują skandynawskie sofy?

Sofa-skandynawska-z-funkcja-spania-MALMO-turkusowa

Meble skandynawskie wzbudzają coraz więcej pozytywnych emocji. Projektanci śmiało sięgają po nie i umieszczają je w głównych rolach nowoczesnych aranżacji wnętrz. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się im bliżej i zastanowić się, do jakich mieszkań pasują i gdzie warto je ustawiać?

Dla minimalistów

Bez wątpienia nowoczesne sofy w stylu skandynawskim podbiją serca osób, które urządzają swoje mieszkanie w stylu minimalistycznym. Te sofy są lekkie, delikatne i nieprzeładowane ozdobnikami. Nie ma na nich żadnych dekoracyjnych elementów, które równocześnie nie byłyby absolutnie potrzebne do funkcjonowania samego mebla. Sofy zwracają na siebie uwagę delikatnymi nóżkami oraz poduszkami w dopasowanym odcieniu tapicerki. Dzięki temu pełnią one funkcje użytkowe, ale nie są bardzo dekoracyjne. To z kolei wpływa na dużą wolność w dopasowaniu dodatków. Minimaliści zrezygnują z dodatkowych poduszek. Osoby lubiące bogate wnętrza mogą ich dołożyć po to, by dopasować sofę do swoich oczekiwań i wymagań.

Do stylu współczesnego

Sofa skandynawska doskonale wpisuje się w nowoczesny styl. Właśnie dlatego często wykorzystuje się ją do urządzania wnętrz nowych domów i mieszkań. Zastosowanie takiego mebla może odświeżyć też bardziej wiekowe pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest zestawienia sof skandynawskich z odpowiednimi – nowoczesnymi i lekkimi stolikami kawowymi. Wtedy tworzą duet, który nie tylko zasługuje na uwagę, ale po prostu przyciąga spojrzenia wszystkich gości. Do tego też jest bardzo praktyczny, bo picie ulubionej kawy, siedząc na wygodnej kanapie, jest elementem codzienności, do której każdy dąży.