Dekoracje w stylu minimalistycznym – jak je wkomponować w aranżację?

komoda

Minimalizm to nurt, który szczególnie dobrze sprawdza się w nowoczesnych salonach i będzie wybawieniem dla każdego, kto czuje się przytłoczony nadmiarem przedmiotów. Jednak jest cienka granica między minimalizmem a ascetyczną pustką, przy której dom wygląda na niezamieszkany i zimny – dlatego warto sięgnąć po dekoracje i ozdoby, by mieszkanie było mimo wszystko przytulne i zapraszające do odpoczynku. A jak je wybrać, by nie zdominowały przestrzeni?

Na dekoracje w stylu minimalistycznym istnieje kilka prostych patentów:

  • Po pierwsze lepiej wybrać jeden duży, wyrazisty element zamiast kilku drobnych
  • Po drugie warto postawić na przedmioty użytkowe, które są przy okazji piękne
  • Po trzecie w cenie są kolory albo neutralne, albo współgrające z otoczeniem na zasadzie kontrastu

Zastosowanie się do tych zasad sprawia, że dużo łatwiej zapanować nad aranżacją, a przy tym wywołać zamierzony efekt. Oto pomysły na ich praktyczne wykorzystanie:

Praktyczne dekoracje

komoda do sypialniNowoczesne mieszkania są zwykle małe, więc minimalizm jest niejako naturalnym kierunkiem, w którym podąża wiele osób. Ale wcale nie trzeba rezygnować z ozdabiania swojej przestrzeni! Dobrze sprawdzą się wszelkie przedmioty, które i tak są używane na co dzień albo dla których istnieje więcej niż jedno przeznaczenie. Dekoracją może być efektowny zegar, wazon na cięte kwiaty, osłonki na rośliny doniczkowe, a nawet książki czy poduszki rzucone na kanapę. A dla tych, którzy zastanawiają się, co postawić na komodzie, ciekawą propozycją będą perfumy do domu – dekoracyjny dyfuzor zapachowy nie tylko będzie piękną ozdobą, ale też odświeży powietrze i stworzy ciepły klimat w domu, choć możliwości jest też znacznie więcej: https://www.sfmeble.pl/inspiration/co-postawic-na-komodzie.

Dekoracje ścienne – prosty sposób na minimalizm

Ciekawą propozycją są też po prostu dekoracje ścienne. Ich dużą zaletą jest to, że praktycznie nie zajmują miejsca, więc sprawdzą się nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Obraz, napis, plakat czy makrama będą przykuwały spojrzenia i dodadzą wnętrzu charakteru, a przy tym ich wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.