Ceramika łazienkowa – co wybrać do małej łazienki?

Ceramika łazienkowa to bogata gama produktów, które przeznaczone są do montażu w łazienkach. Ich dobór może sprawiać jednak wiele trudności wtedy, gdy łazienka będzie posiadała ograniczony metraż. Co warto wybrać do małej przestrzeni?

WC, brodzik z kabiną, wanna, umywalka czy też bidet – to podstawowa ceramika łazienkowa, którą można znaleźć w sklepach. Dzisiaj do dyspozycji klientów jest szeroka gama efektownych wzorów, dlatego też znalezienie idealnej ceramiki może wydawać się bardzo proste.

Schody zaczynają się jednak wtedy, gdy mamy do czynienia z małymi łazienkami, gdzie liczy się każdy wolny centymetr. Jaka ceramika łazienkowa sprawdzi się wtedy najlepiej?

Ceramika łazienkowa w małej łazience – co wybrać?

Niezależnie od tego, jaki metraż posiada łazienka, dobieramy do niej w zasadzie taką samą ceramikę łazienkową. Do tej kategorii zalicza się wtedy:

  • brodzik i kabinę prysznicową albo wannę
  • WC – kompakt lub w zabudowie ze stelażem
  • umywalkę

Problem sprawia wtedy wybór takiej ceramiki, która będzie pasowała wymiarowo do małego wnętrza i będzie pozwalała na komfortowo korzystanie z niego każdego dnia.

Czym kierować się przy zakupie ceramiki łazienkowej do małego wnętrza?
Jeśli chcemy zdecydować się na zakup ceramiki łazienkowej do małej łazienki, musimy często iść na kompromisy. Nie oznacza to jednak, że łazienka będzie musiała być nieestetyczna czy też mało funkcjonalna.

Najczęściej wybór pada na brodzik z kabiną, ale możemy także zdecydować się na kabinę bez brodzika, która optycznie powiększy wnętrze. Alternatywna propozycja do mniejsza wanna, do której dostawia się parawan, aby można było korzystać z niej także jako prysznic.

Dobrze sprawdzi się WC w zabudowie – nad sedesem zyskujemy wtedy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Także dobrym pomysłem będzie umywalka z dopasowaną szafką, która zapewni miejsce na kosmetyki.