Akcesoria do tapicerowania

akcesoria tapicerskie

Tapicer zajmuje się głównie naprawą, a także renowacją różnego rodzaju tapicerek. Jest to obecnie bardzo rzadki, jednakże pożądany zawód. Warto zaznaczyć, że dobrej klasy tapicer jest w stanie odnowić, a ponadto odrestaurować domowe meble oraz wymieniać wszelkie obicia siedzeń. Może ponadto odnawiać drzwi w aucie, a często i wykonać całkowicie nową podsufitkę w kabinie pojazdu. Tapicerować można także samemu w domu, jednakże wymaga to pewnych umiejętności. Oprócz tego wymagane są niezbędne akcesoria tapicerskie.

Tapicerowanie

Tapicerem może zostać praktycznie każda osoba. Jedyne co trzeba to odpowiednio wyposażyć swój przydomowy warsztat tapicerski oraz nabyć praktycznego doświadczenia w tym zakresie. Do tapicerowania będzie niezbędny zszywacz. Jest to narzędzie, którym posługuje się prawie każdy tapicer. Dzięki niemu można szybko oraz pewnie mocować materiał obijający do drewnianych desek, płyt wiórowych, meblowych, MDF czy pilśni. Zszywacz idealnie sprawdzi się w czasie tworzenia dekoracyjnych ściennych paneli tapicerowanych i wyściełania dna szuflady (szczegóły tutaj).

akcesoria tapicerskie

Niezbędne akcesoria tapicerskie

Warto zaznaczyć, że zszywacz do kupienia jest w wielu różnych wariantach. Najlepsze będą takie, które są zasilane pneumatycznie, jednakże wiązać się to będzie z koniecznością zakupienia własnego kompresora. Z tego powodu w przypadku początku przygody z tapicerowaniem, najlepszym wyborem będzie kupno specjalnego zszywacza elektrycznego. Można również postawić na ręczną wersję zszywacza. Warto pamiętać o tym, że akcesoria tapicerskie najlepiej kupić od sprawdzonych oraz renomowanych producentów. Dzięki temu można być spokojnym o jakość tapicerowanych przedmiotów. Ponadto nie wolno zapomnieć o kupnie kleju tapicerskiego. Bez niego nie będzie możliwe tapicerowanie czegokolwiek. Jest tak samo potrzebny, jak zszywacz.