Jak wybrać meble do przedpokoju, aby był elegancki i praktyczny?

Przedpokój to wizytówka naszego domu. To tu witamy gości. Warto więc zadbać, by wyglądał elegancko i gustownie. Jednocześnie musi być praktyczny i funkcjonalny. Jak wybrać meble do przedpokoju, które pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat? 

Jej wysokość szafa

Dobrze wybrana szafa do przedpokoju jest nie tylko jego ozdobą, bardzo ważne jest, by była praktyczna i funkcjonalna. Jest to mebel, który pomoże zapanować nad rozgardiaszem tak często pojawiającym się w korytarzu. 

Praktyczna szafa w przedpokoju powinna mieć dużo miejsca, w którym wygodnie powiesimy płaszcze oraz kurtki. Trzeba pamiętać, że mimo iż wieszak ma szerokość 45 cm trzeba jednak pamiętać, ze rzeczy zimowe są grubsze, dlatego szafa nie może być węższa niż 60 cm. 

W szafie warto wygospodarować również miejsce na buty. Idealny do tego jest dół szafy. W górnej części szafy można przechowywać rzeczy, które używane są rzadko. Jest to idealne miejsce na koce, walizki czy dodatkowy komplet pościeli. 

Wieszak – elegancki detal

W przedpokoju wieszak na ubrania jest niezbędny. Nawet mając dużą, przestronną szafę nie możemy zrezygnować z wieszaka, na którym wieszamy ciuchy mokre czy odwiedzających nas gości. 

Warto pamiętać, że wieszak może być ciekawym elementem dekoracyjnym, który ożywi przestrzeń i nada jej niebanalnego charakteru. 

W mieszkaniu w stylu skandynawskim sprawdzi się wieszak z bielonego drewna. W nowoczesnym przedpokoju świetnie będzie wyglądał geometryczny wieszak, który jest prosty i surowy. W mieszkaniu industrialnym sprawdzi się wieszak, który jest połączeniem metalu z drewnem. Bardzo ciekawie wyglądają również wieszaki metalowe, które są napisami. 

Lustro – sposób na wąski przedpokój

Meblując przedpokój nie można zapomnieć o lustrze. Duże lustro w przedpokoju pozwoli nie tylko dokładnie się przejrzeć przed wyjściem z domu, ale również jest ciekawą ozdobą wnętrza. Warto również pamiętać, że lustro w małym przedpokoju pozytywnie wpłynie na jego wygląd. Lustro optycznie powiększy przedpokój, który będzie wydawał się bardziej przestronny.

Wybierając lustro do przedpokoju należy pamiętać o kilku ważnych elementach. Do wnętrz nowoczesnych warto wybrać lustro z delikatną, subtelną ramą. W mieszkaniach w klasycznym stylu rama może być bardziej reprezentacyjna. Chcąc wybrać lustro bez ramy należy zdecydować się na szkło fazowane, czyli z brzegami ściętymi po skosie. 

Zastanawiając się, jak wybrać meble do przedpokoju trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że muszą one być dobrane stylistycznie. Nasze przedpokoje są bardzo częstą długie i wąskie, co nie jest najłatwiejszą przestrzenią do aranżacji. 

Mieszanie stylów wnętrzarskich w przedpokoju może być bardzo ciekawym rozwiązaniem, ale również bardzo niebezpiecznym. Zbyt duża ilość różnorodnych elementów dekoracyjnym może wprowadzić chaos, który niepotrzebnie zmniejszy optycznie przestrzeń. 

Wybierając meble do przedpokoju trzeba również pamiętać, że muszą one być spójne z kolorem podłogi oraz ścian. W małych przedpokojach sprawdzą się jasne kolory, które rozświetlą przestrzeń. Sprawią, że przedpokój będzie wydawał się jasny i radosny.

Pomocne linki

Jeśli chcesz znaleźć gotowe zestawy lub modele mebli do przedpokoju – zajrzyj na Witek.pl

Z kolei jeśli szukasz tylko inspiracji do urządzenia swojego przedpokoju – koniecznie sprawdź pod tym linkiem Grafiki Google dotyczące tego tematu