Salon, który zaprasza do odpoczynku

nowoczesne meble

Styl skandynawski w naszych mieszkaniach bije rekordy popularności. Dlaczego? Jest funkcjonalny, prosty i elegancki. Jakie są podstawowe zasady stylu skandynawskiego?

Z miłości do natury


Skandynawowie bardzo cenią naturę. Nie będą więc dziwiły w mieszkaniach naturalne materiały. Drewno (najczęściej sosna lub brzoza), len, juta, wiklina, czy kamień – to materiały, które we wnętrzach pojawiają się bardzo często.

Drewniane meble, podłoga, która jest drewniana, kamień na ścianie, koc z wełny na łóżku – z jednej strony wnętrza skandynawskie są surowe, ale z drugiej strony detal, który ma bardzo duże znaczenie, ociepla przestrzeń.

Prosto i funkcjonalnie


Meble nowoczesne do skandynawskich wnętrz są drewniane. Często białe, gdyż jest to kolor, który jest idealną bazą do stworzenia swojego niepowtarzalnego wnętrza. Funkcjonalność, prostota formy, klasyczne rozwiązania.

Nowoczesne meble do salonu w stylu skandynawskim nie będą miały zdobień, elementów dekoracyjnych, wyszukanych detali. Nie będą z tworzyw sztucznych. Szwedzi nie chcą otaczać się tym, co sztuczne, lecz darami natury. Prostota stylu skandynawskiego w połączeniu z dużą ilością światła to wnętrza eleganckie i subtelne. Mogłoby się wydawać, że mogą sprawiać wrażenie zimnych i sterylnych. Nic bardziej mylnego. Dzięki naturalnym materiałom, dużej ilości światła i charakterystycznemu detalowi tworzą wnętrza ciepłe, przyjazne i radosne, w które zapraszają do odpoczynku.