Najważniejsze kroki przed kupnem mieszkania

wystrój wnętrza w nowozakupionym mieszkaniu

Kupno mieszkania od dewelopera ma szereg zalet. Począwszy od tego, że możemy wprowadzić się do całkowicie nowego i nowocześnie zaprojektowanego lokalu, aż po możliwość jego spersonalizowania jeszcze na etapie projektu i odebrania nieruchomości przygotowanej „pod klucz”. Jednak przed dokonaniem tak ważnej i dużej transakcji warto sprawdzić kilka najistotniejszych kwestii.

Okolica ma znaczenie

Mieszkanie to estetyka i funkcjonalność konkretnego lokalu, ale także jego położenie w mikro i makro skali. Podając przykład można powiedzieć, że chcąc kupić mieszkanie od dewelopera chociażby we Wrocławiu powinniśmy zastanowić się nad tym jakie zalety i wady będą wynikały z takiej a nie innej jego lokalizacji. Oglądając zatem mieszkanie jakie oferuje nam deweloper Lokum z Wrocławia powinniśmy koniecznie doinformować się jakie są plany zagospodarowania terenu okolicy, ale także na jakich zasadach będzie zarządzane to konkretne osiedle, a także czy ten popularny wrocławski deweloper ma jakiekolwiek plany w kontekście zagospodarowania terenów zielonych. Warto zatem pamiętać, że przy kupnie mieszkania bądź domu interesuje nas jego konkretne położenie, ale także najbliższe sąsiedztwo danej inwestycji.

Co sprawdzić przed podpisaniem umowy?

Poza tym, przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy przedwstępnej trzeba mieć świadomość, za co właściwie będziemy płacić, a więc jaki standard wykończenia obowiązuje w mieszkaniu i co w rzeczywistości jest wkalkulowane w cenę jaką się nam proponuje. Współcześnie nie bez znaczenia jest też kwestia garaży i wszelkich naziemnych miejsc parkingowych, o które również warto zadbać już na samym początku.