Salon w stylu skandynawskim – co jest ważne?

Mieszkania w stylu skandynawskim są jasne, proste w formie i funkcjonalne. Skandynawowie kochają minimalizm oraz naturalny styl życia i widać to we wnętrzach w stylu skandynawskim. Czym się charakteryzuje styl skandynawski?

Prostota i minimalizm


Salon urządzony w stylu skandynawskim cechuje prostota oraz minimalizm. Styl skandynawski nie lubi wielu dodatków, czy zdobień na meblach. Prosta linia, oszczędna forma to podstawy stylu skandynawskiego.

Każdy mebel w salonie ma swoją funkcję i jest użyteczny. Mebli nie ma dużo, są tylko te które są potrzebne. Nadmiar mebli, czy ozdób nie jest dobrze widziany we wnętrzu skandynawskim.

Naturalna kolorystyka


Zastanawiając się czym się charakteryzuje styl skandynawski nie można zapomnieć o naturalnych kolorach, które zdominowały skandynawskie wnętrza. Biel, beż, czy delikatne, rozbielone szarości to kolory charakterystyczne dla stylu.

Dodatki często mają bardzo intensywny, rzucający się w oczy kolor. Trzeba jednak pamiętać, że styl skandynawski lubi umiar. Nie warto zapełniać salonu dużą ilością dodatków. Dużo ciekawiej wygląda jeden, charakterystyczny mebel w innym, konkretnym kolorze, który przyciąga wzrok, niż więcej, mniejszych dodatków. Mieszkanie w stylu skandynawskim są bliskie naturze, przestronne, jasne i przytulne. Efekt taki można osiągnąć dobierając naturalne materiały do wnętrza. Bardzo ważne jest również światło, które sprawia, że mieszkanie jest przytulne.