Czy płytki w salonie posiadają jakieś wady?

Płytki do salonu stają się coraz częściej najchętniej wybieranym rozwiązaniem na salonową podłogę. Ich zwolennicy cenią je za wygodę użytkowania oraz ogromną trwałość, której nie są w stanie osiągnąć innego typu powierzchnie. Mimo wszystko tego typu podłogi z pytek to również całkiem spora ilość wad. Jakie są wady płytek podłogowych i czy skreślają one je z możliwości zastosowania ich w domu?

Płytki do salonu — kwestia komfortu

Zdecydowanie najpoważniejszą, a co za tym idzie najczęściej wymienianą wadą płytek tego typu, jest ich bardzo niska temperatura. O ile obniżona temperatura posadzki jest w stanie dać wiele miłych doznać w czasie upalnego lata, gdy wszędzie gdzie się tylko da, szuka się ochłodzenia, o tyle w czasie zimy, gdy ciepło jest towarem deficytowym, jest to bardzo poważny problem, który znacząco zmniejsza komfort posiadania takiej podłogi w salonie. W miejscu, które służy do wypoczynku w ciągu dni. A ciężko jest o wypoczynek w takich warunkach.

Większa cena

Rozwiązaniem tego problemu jest możliwość zamontowania pod rzeczonymi płytkami z Banyo.pl specjalnego ogrzewania podłogowego. Dzięki niemu płytki staną się o wiele cieplejsze, a co za tym idzie, zlikwidowana zostanie ich główna wada.
Niestety takie rozwiązanie niesie ze sobą kolejną, bardzo poważną wadę płytek podłogowych. Chodzi oczywiście o ich cenę. Zamontowanie ogrzewania podłogowego to duży wydatek jednorazowy, lecz także całkiem spore wydatki cykliczne, które wynikają ze zwiększonych opłat za ogrzewanie.

Czy warto je wybrać?

Jak zatem widać, płytki do salonu to nie tylko same korzyści, lecz również kilka poważnych wad. Mimo to jednak nadal jest to bardzo kusząca propozycja związana z wykończeniem mieszkania.