Co należy wiedzieć o stylu skandynawskim?

Styl skandynawski znany jest w Polsce od kilku lat. Jednak tak naprawdę, od dwóch – trzech sezonów zaczęły pojawiać się w sklepach meblowych stacjonarnych oraz w internecie meble skandynawskie, które są tworzone zgodnie z wymogami tego stylu. Co należy o nim wiedzieć, zanim zastosuje się go we własnych wnętrzach? Poniżej kilka, cennych wskazówek. 

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?


Styl skandynawski to przede wszystkim prostota i minimalizm. To również postawienie na rzeczy funkcjonalne oraz praktyczne, które wykonane są z dobrych jakościowo materiałów (przede wszystkim postawiono tu duży nacisk na naturalne drewno) oraz na precyzyjne, solidne wykończenia. Meble skandynawskie charakteryzują się elegancją. To zazwyczaj jasne meble o prostych kształtach, drewniane stoliki i stoły, lampy o kształcie różnych figur geometrycznych.

Dbałość o szczegóły 


Projektanci tworząc meble skandynawskie, skupiają się przede wszystkim na prostych kształtach, stonowanych kolorach, ciekawych fakturach i wzorach oraz wysokiej jakości. Solidne komody, mocne krzesła, stabilne stoły oraz praktyczna biurka stworzone są z myślą o długoletnim użytkowaniu ich przez klienta. Dodatki takie jak nogi od stołów, materiał foteli i kanap dokończone są z należytą precyzją i solidnością. 

Co ciekawe, ten styl spokojne można połączyć z każdym innym. Wiele osób stawia na styl skandynawski w swoich kuchniach, salonach oraz sypialniach – dopełniając go nowoczesnymi elementami.